Ogromna większość Polaków była lub będzie w swoim życiu zmuszona do zaciągnięcia kredytu bądź pożyczki. Zmuszają do tego ceny nieruchomości, samochodów, sprzętu elektronicznego, których kupno za gotówkę bywa odległym marzeniem. Ratunkiem są banki, oferujące wiele opcji pozyskania brakującego kapitału.
Jeśli mamy zamiar zainwestować w nieruchomości możemy skorzystać z kredyty pod zastaw samochodu, którego zabezpieczeniem jest ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Jeśli potrzebujemy samochodu warto zastanowić się na leasingiem, gdzie otrzymujemy na określony czas potrzebny nam towar, w zamian za ustalone wcześniej raty leasingowe. Jeśli prowadzimy przedsiębiorstwo, na którego bieżącą działalność zabrakło nam środków, możemy zaciągnąć kredyt obrotowy, którego okres spłaty nie przekracza najczęściej roku. Jeśli natomiast planujemy inwestycje, właściwym dla nas będzie kredyt inwestycyjny przeznaczony na wyposażenie, restrukturyzację, lub zakup czy budowę obiektów. Popularne są kredyty pod zastaw samochodu, udzielane na określone przez nas potrzeby. Ich zabezpieczeniem są dochody pożyczkobiorcy, bądź poręczenia innych osób.
Często zaciąga się kilka kredytów na raz, których spłata przerasta nasze możliwości. Warto wówczas pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym, łączącym kredyty w jeden, spłacany w jednym banku za pomocą jednej raty.

Comments are closed.